Piaskowanie

Jeżeli pragniesz usunąć osad nazębny i przebarwienia, które masz na zębach, piaskowanie zębów to zabieg dentystyczny, który powinien cię zainteresować. Piaskowanie będzie twoim sprzymierzeńcem w walce toczonej przeciwko kamieniowi nazębnemu. Poniżej istotne informacje o tym, kiedy możesz wykonać zabieg, jak często i czy powinieneś bać się bólu.

Piaskowanie zębów jest w grupie zabiegów dentystycznych. Stomatolog usuwa osady, płytkę nazębną i przebarwienia znajdujące się na powierzchni zębów. Korzystając z piaskarki, na zęby kieruje strumień piasku dentystycznego.

Powstawanie płytki nazębnej wiąże się z zaleganiem na zębach resztek jedzenia, które łączą się z martwymi komórkami błony śluzowej, bakteriami i drobnoustrojami. Stąd już blisko do chorób dziąseł, paradontozy, ubytków próchnicowych i uszkodzeń szkliwa. Podczas standardowego mycia zębów szczotką nie da się wyczyścić wszystkich zakamarków, w których żyją bakterie. Rozwiązaniem jest piaskowanie. Piasek dentystyczny usuwa osad z zębów i przebarwienia, co chroni przed chorobami dziąsła oraz same zęby.

Piaskowanie zębów - dla kogo?

W grupie osób wyjątkowo zainteresowanych są palacze, pijący kawę i herbatę w dużych ilościach, osoby z aparatem ortodontycznym, podejmujące się wybielania zębów oraz te, które mają bardzo stłoczone zęby. Na zabieg powinny udawać się do kilka miesięcy, w celach profilaktycznych. Dzięki regularnym wizytom u stomatologa na piaskowaniu, pacjent może zachować ładne zęby, a przede wszystkim zdrowe.

Usuwanie osadu i kamienia nazębnego

Czy piaskowanie boli?

Nie jest ono bolesne. Przede wszystkim - jest bezpieczne. Pacjenci cierpiący na nadwrażliwość mogą jednak mieć podrażnione dziąsła, co wiąże się z dyskomfortem. Poza tym, po zabiegu, w ustach na jakiś czas pozostaje słony smak piasku.

O zabiegu

Lekarz wykorzystuje piaskarkę, która wraz z wodą, pod ciśnieniem rozpyla piasek dentystyczny w jamie ustnej pacjenta. Drobny proszek dociera we wszystkie zakamarki i niedostępne przestrzenie międzyzębowe. Piasek ten, po użyciu jest odsysa się ssakiem. Po pól godziny pacjent może opuścić gabinet, a za zabieg zapłaci ok. 120 zł. Dobrze, by zęby poddał fluoryzacji, aby szkliwo zostało wzmocnione.

Zalecenia

W ciągu trzech godzin od zabiegu niewskazane jest spożywanie pokarmów i napojów silnie barwiących oraz palenie papierosów. Potem już pozostaje tylko należycie zadbać o higienę jamy ustnej. Piaskować zębów ni e powinny m.in. osoby z alergiami na sodę, ze stanem zapalnym dziąseł bądź z astmą.

O nas

akademiazebow.pl to portal stworzony przez pasjonatów stomatologii dla wszystkich, którym głęboko na sercu leży zdrowie zębów i prawidłowa higiena jamy ustnej.

Skorzystaj z naszego doświadczenia. Zapoznaj się z poradami. Odkryj nowości w świecie stomatologii.

Dbaj o zęby razem z nami!

Kontakt

656-545-434

kontakt@akademiazebow.pl

Galeria